Podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowej kości promieniowej

Witam, w maju zrobiłam rentgen prawego nadgarstka. Wyszło: "Podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowej kości promieniowej. Dyskretne przewężenie szpary stawu promieniowo-nadgarstkowego". Po tym moja lekarka skierowała mnie na serię rehabilitacje (laser, ultradźwięki, jonoforeze). Pomogło, ale na chwilę... Jest coraz gorzej, nie mogę spać w nocy, ból w nadgarstku silnie promieniuje, mam czasem takie dni, że jak chwycę przedmiot to upuszczam. Czy to może być zespół cieśni nadgarstka?

Witam,
Dolegliwości bólowe palców i nadgarstka oraz drętwienia występujące w nocy a takze obniżenie siły mięśniowej mogą świadczyć o zespole cieśni kanału nadgarstka.
Sugeruje konsultacje u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Szanowna Pani,
wobec braku poprawy czy tez nawrotu dolegliwości należy obowiązkowo ponownie skonsultować się z lekarzem. Jeżeli Pani Doktor, która Panią kierowała na rehabilitację, nie jest specjalista chirurgii ręki - należy zwrócić się do takiego specjalisty.

Z poważaniem
dr n. med. Tomasz Matuszewski