Podchrzęstna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów C6/7 z nierównością blaszek granicznych

Badanie MR sekwencje SE, FSE obrazy T1- T2-zal w dwóch płaszczyznach wykazało: lordoza szyjna spłycona; krążki m-k C5/6 i C6/7 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci odwodnienia i obniżenia wysokości; podchrzestna zwyrodnieniowa przebudowa trzonów C6/7 z nierównoscia blaszek granicznych; zmiany wytwórcze na tylno bocznych krawedziach trzonów ze zwe eniem swiatła otworów m-k; osteofit prawoboczny na wys C3/4; towarzyszaca osteofitowi lateralizujaca na prawo wypuklina kra ka C4/5 z modelacja worka oponowego i zwezeniem prawego otworu m-k z mozliwoscia ucisku na korzen nerwowy; przepuklina tylna prawoboczna kra ka m-k C5/6 ze zwezeniem otworu m-k z uciskiem na korzen nerwowy, worek oponowy modelowany; szeroka centralna wypuklina krazka C6/7 z modelacja worka oponowego oraz obustronnym zwe eniem otworów m-k z mozliwoscia ucisku na korzenie nerwowe; rezerwa objetosciowa kanału kregowego na poziomach C5/6 i C6/7 ograniczona; rdzen kregowy bez zmian ogniskowych.

Opisy radiologiczne powinien komentować radiolog, ja bez badania fizykalnego i wywiadu lekarskiego nie mogę podjąć się interpretacji bo po prostu mam za mało danych.