Podcięcie wędzidełka a ryzyko wystąpienia wady wymowy

Witam. A więc mam 21 lat i niestety mam przyrośnięte wędzidełko języka. Bardzo mnie to denerwuje. Problem leży w tym ze miałem wadę wymowy i chodziłem do logopedy, aktualnie mówię normalnie,wada wymowy była przy "sz,s,cz,c,rz, itp". Obecnie dokucza mi to przy normalnym całowaniu się.Ale mam pytanie . Czy jeżeli zdecyduje się na zabieg to gdy podetnę wędzidełko może dojść ponownie do wady wymowy ? Nie chciał bym się uczyć od nowa mówić i to na dodatek w tym wieku.

Laserową korektę wędzidełka języka wykonuje się przede wszystkim u dzieci. Dorośli zawsze mają obawy o których Pan napisał. Nie ma pewności czy nie pojawi się delikatna wada wymowy po uwolnieniu języka. U dorosłych osób też wykonywałem takie zabiegi, zawsze uprzedzając Pacjenta o możliwości przejściowego seplenienia. Odpowiednia ruchomość języka jest bardzo ważna i wszyscy Pacjenci z tym problemem decydują się na zabieg. U żadnego Pacjenta u którego laserowo wykonałem korektę wędzidełka języka nie pojawił się problem złej wymowy. Zwiększenie ruchomości języka pojawia się od razu o zabiegu, cały zabieg odbywa się bezboleśnie w miejscowym znieczuleniu i est całkowicie bezkrwawy.