Podczas którego stosunku uległam zapłodnieniu?

Bardzo proszę o pomoc...

Mój problem polega na tym, że jestem w 4,5 miesiącu ciąży, a mianowicie chodzi o to, że 3 czerwca miałam ostatnią miesiączkę, która trwała 5 dni. 10 czerwca kochałam się z moim byłym chłopakiem, ale się z nim rozstałam i wróciłam do swojej dawnej miłości, zamieszkaliśmy razem i przespaliśmy się ze sobą 16 czerwca.

Byłam bardzo szczęśliwa, że jestem w ciąży, bo chciałam mieć z nim dziecko tylko, że mam wątpliwości, czy aby tamten stosunek 10 czerwca nie miał nic wspólnego z tą ciążą... Bardzo się boję i ciągle o tym myślę.

Nie wiem, co mam już robić, wchodzę na różne portale czytam, dowiaduję się, ale ciągle mam dziwne myśli. Proszę pomóżcie mi rozwiać wątpliwości. Moje cykle to od 28-32.
Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie wiem, co mam myśleć.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Niestety w tej sytuacji nie można mieć 100 proc. pewności. Pierwszy stosunek odbywał się w 7 dniu cyklu, czyli mógł już zahaczyć o dni płodne. Choć też wcale nie musiało tak być, zakładając, że Pani cykle trwają nie krócej niż 28 dni, to dni płodne zaczynają się około 10 dnia. Jednak 100 proc. pewności mieć nie można.
Czas ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Dlatego tylko testy genetyczne mogą dać pewność.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!