Podczas polucji nocnej występuje przeźroczysta wydzielina - czy to dobrze?

Witam. Mam 26 lat i nie współżyję seksualnie. Rzadko także się masturbuję. Wynika to z moich przekonań religijnych. Zauważyłem, że podczas polucji nocnej moja sperma jest przezroczysta oraz zostaje wybudzony bólem trzonu penisa, prostaty. Ból uważam, że jest to spowodowany abstynencją seksualną. Nie występuje podczas regularnej masturbacji. Mam także wrażenie, że po polucji nocnej, po przebudzeniu mógłbym "kontynuować" erekcję oraz dojść do wytrysku - pisząc niefachowo nie dochodzi podczas polucji do pełnego wytrysku. Czy jest to normalne? Czy kolor spermy jest prawidłowy? Pozdrawiam Przemek
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Polucje czyli zmazy nocne są naturalnym procesem rozpoczynającym się w okresie dojrzewania płciowego. Jest on wyrazem aktywnego procesu spermatogenezy. Sam przebieg polucji oraz wygląd może podlegać modulowaniu przez mężczyznę. Jeśli na przykład podświadomie chce zahamować proces polucji to wytrysk może być częściowy, nietypowy.
Jeśli podczas masturbacji objętość oraz wygląd ejakulatu jest prawidłowa (biała, mleczno-biała, żółtawa po dłuższej abstynencji), a podczas erekcji, wytrysku czy też w innym czasie nie występują dolegliwości bólowe to nie ma powodów do niepokoju.
Opisane przez Pana dolegliwości mogą sugerować objawy związane z nierozładowanym napięciem płciowym. Przy regularnej aktywności seksualnej powinny ustąpić.

Redakcja abcZdrowie.pl