Ból barku i uczucie mrowienia

Podczas poruszania barkami w górę i w dół słychać w klatce piersiowej odgłos tarcia. Oprócz tego boli mnie prawy bark, a ból i mrowienie ręki wędruje aż do nadgarstka, ponadto boli mnie też w okolicy mostka. Co to może być?

Witam! Opisane objawy sugerują zmiany zwyrodnieniowe bądź pourazowe w obrębie stawów. Być może problem dotyczy stawu ramiennego, ale nie można wykluczyć również innych stawów np. kręgosłupa czy obojczyka. Niestety bez dokładnego badania fizykalnego i wywiadu chorobowego nie można dokładnie stwierdzić gdzie dokładnie znajduje się przyczyna. Proponuję skonsultować problem z ortopedą. Konieczne jest dokładne badanie fizykalne oraz ewentualne badania dodatkowe (zdjęcie RTG barku, klatki piersiowej lub kręgosłupa). Po ustaleniu dokładnej przyczyny problemu lekarz ortopeda będzie mógł zaproponować Panu odpowiednie leczenia. Pozdrawiam serdecznie!