Poddenerwowanie, kołatanie serca, problemy z pamięcią i utrata wagi a depresja

Dzień dobry, jestem dużą część dnia poddenerwowana, zdarza się że budzę się z kołaczącym sercem, nie mam ochoty do robienia czegokolwiek, zapominam co gdzie położyłam, ogólnie zapanował w moim życiu rozgardiasz. Schudłam. Czy po tym można stwierdzić, że mam depresję. Zalecono mi IKAN Byłam u lekarza, który to stwierdził - nie psychiatra. Proszę mnie nie odsyłać na konsultacje do psychiatry, chciałabym tu wyjaśnić to co możliwe tą drogą, więc proszę pytać ja odpowiem na wszystkie pytania. Iwona

Dzień dobry,

Żeby stwierdzić co Pani dolega KONIECZNA jest osobista wizyta u lekarza psychiatry (wzg.psychoterapeuty), a nie lekarza innej specjalności.
Preparat, o którym Pani pisze, nie jest stosowany w leczeniu zaburzeń afektywnych.

Szanowna Pani, przede wszystkim proszę zrobić badania tarczycy (TSH, FT3, FT4), poziom witaminy D. Objawy, które Pani opisuje mogą mieć również charakter psychosomatyczny. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, najlepiej u terapeuty mającego doświadczenie w psychosomatoterapii. Adresy zaufanych specjslistów znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej