Podejrzenia ciąży, a ból brzucha

Witam,
podejrzewam, że jestem w ciąży. Testu jeszcze nie robiłam ale zrobię go w niedzielę rano. Miałam bardzo skąpą miesiączkę, a zawsze miałam bardzo obfite i bolesne. Od krwawienia minęło ok 2 tyg. i mam bóle brzucha. Zaczynają się od jajników, a kończą na skurczach całego brzucha.

Czy może to być objawem ciąży i czy jest to normalne?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Tak, takie bóle w podbrzuszu są normą we wczesnym okresie ciąży, ale nie wskazują na nią bezwzględnie- mogą np. zapowiadać opóźnioną w tym przypadku miesiączkę, którą poprzedziło krwawienie owulacyjne przed dwoma tygodniami. Test rozwieje wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie!