Podejrzenia i oskarżenia w związku na odległość

Jestem w związku na odległość,zauważyłam ostatnio, przy naszych codziennych kontaktach(oczywiście w sieci),że coś jest nie tak.Miałam podejrzenia,że może związał się z kimś,ale w końcu wyrzucił z siebie,że od 1,5 miesiąca nie ma wzwodu.Właściwie jak to argumentował to poczułam się winna,bo powiedział,że to może przez to,że jak spotkamy się raz na pół roku to mamy często stosunki,a on później jak wraca to musi się masturbować, i ,że to może być przyczyną?Ma 57 lat,prowadzi higieniczny tryb życia.

Dzień dobry!

Z pewnością długie przerwy we współżyciu i bardzo rzadkie współżycie, związane z prowadzeniem związku na odległość, może przyczyniać się do zaburzeń seksualnych (w tym zaburzeń erekcji). W żaden sposób nie jest to jednak "winą" żadnego z Państwa, ponieważ dotyczy to wielu par w podobnej sytuacji.

Jednocześnie jednak wiek partnera sprawia, że naturalnie jest on bardziej narażony na zaburzenia erekcji, np. z powodu zaburzeń hormonalnych, chorób układu krążenia, zaburzeń urologicznych itp. Warto, żeby skonsultował się w tej sprawie z lekarzem seksuologiem i przeprowadził podstawowe badania diagnostyczne.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza