Kobieta , 27 lat Witam,prosze o pomoc. Z racji tego ze,od paru dni nic nie moge lykac(zaczelo sie 3mies temu), dostalam skierowanid do gastrologa,bo lekarz podejrzewa achalazje,albo uchylki. Bardzo boje sie ze bede miala gasroskopie, jestwm osoba lekliwa, mam,nerwice,nawet jak mi laryngolog badal lusterkiem krtan to mialam islny odruch wymiotny i ataki paniki, watpie zebym wytrzymala,to badanidm czy sa jakiws inne metody diagnozy achalajo i uchylkow? Czytalam cos o rtg z kontrastem,czy to by wystarczyło?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

W dobrych ośrodkach klinicznych,gastrologicznych, posiadają kapsuły do połknięcia z kamerą i one przekazują obraz całego Twojego przewodu pokarmowego do pamięci Twojego komputera i komputera ośrodka badawczego. Tam wpłaca się jakąś kaucję na wypadek zagubienie kamery . Dowiedz się więcej sama.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.