Podejrzenie ADHD i dysfunkcji mózgu

Witam, Potrzebuję pomocy, jestem pewny na 1000.. % że mam ADHD. Dysfunkcja mózgu, która nie pozwala mi normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Mam 24 lata, żadnych kontaktów, z nikim. Od kilku lat dzień w dzień płaczę i myślę o samobójstwie, ale nie potrafię tego zrobić. Jestem inteligentny i w końcu doszedłem do tego czemu nie potrafię rozmawiać z ludźmi i jestem przez nich odrzucany, mam zaniżony poziom dopaminy ,a mój mózg nie pracuję prawidłowo. Kamil

Żeby obie pomóc warto zgłosić się po specjalistyczna pomoc- psychologa, psychoterapeuty. Zmiana jest możliwa, będzie wymagała intensywnej i zaangażowanej pracy nad sobą, a być może także będzie włączenia farmakoterapii( tu pomocny okaże się lekarz psychiatra). Psychoterapia pomoże Panu odzyskać równowagę psychiczną i w satysfakcjonujący sposób funkcjonować w społeczeństwie.

Dzień dobry.

Niezależnie od Pana autodiagnozy, która, nawiasem mówiąc, wydaje się być nieco przesadzona, pozostaje Pan w stanie dyskomfortu psychicznego. Warto też zauważyć, że stwierdzenie "dysfunkcji mózgu", ADHD oraz obniżonego poziomu dopaminy niejako zwalnia Pana od podjęcia rzeczywistych starań na rzecz zmiany jakości swojego życia - nie jest Pan przecież w stanie zmienić biologicznych "parametrów" swojego organizmu.
Mówiąc inaczej - Pana opis wskazuje przede wszystkim na Pana samotność i bezradność w relacji ze światem, a tego rodzaju "dysfunkcje" niweluje się zwykle poprzez terapię psychologiczną i własną aktywność w pokonywaniu życiowych trudności. Poziom dopaminy i inne medyczne "niesprawności" organizmu mają w tej sytuacji drugorzędne znaczenie.

Pozdrawiam.