Podejrzenie afazji u 5-letniego dziecka

Witam. 5 letni syn ma problemy z mową . Zauważyłam również , że nie może na dłużej skupić się na zabawie. Nie lubi rysować i kolorować, a kolorując podpiera rączką brodę. Nie może nauczyć się jeździć na rowerku nie umie chodzić stawiając nogę za nogą. Często myli mu się prawa strona z lewą. Lubi wspinać sie i skakać. boi się basenu z piłkami.Syn ma podejrzenie afazji był badany neurologicznie i lekarz stwierdził ze neurologicznie jest ok. Czy może to być osłabieni mięsni? Jak mu pomóc.

Witam. Przez internet, bez pełnego zbadania dziecka ciężko jest cokolwiek orzec. Jeśli Syn ma problemy z mową i podejrzenie afazji, powinna udać się Pani do neurologopedy. Problemy z koordynacją oraz motoryką dużą i małą, kłopoty z koncentracją mogą być objawami zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Proszę zatem udać się na konsultację do terapeuty SI.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta SI
http://www.logo-ped.gda.pl