Podejrzenie anemii u 13-latki

Dzień dobry Moja córka ma 13 lat w wieku 9 lat zaczęła miesiaczkowac obawiam się że ma anemie, skarży się na ból pleców ciągle chce się jej spać, po wysiłku fizyczbym boli ja serce.Jest blada, ma since pod oczami i pulsujacy ból brzucha po lewej stronie. Nie wiem co mam z tym zrobić

Dzień dobry :)

Aby mieć pewność, co do Pani podejrzeń najlepiej będzie wykonać morfologię krwi. Proszę również skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który w razie konieczności zaleci dodatkowe badania.

Pozdrawiam serdecznie,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA