Podejrzenie autyzmu u 13-miesięcznego dziecka

Czy to moze byc autyzm? Syn ma 13 miesięcy . Pediatra nie widzi problemu. -mowi tylko po swojemu - nie wskazuje palcem -nie chodzi ( stoi tylko przy meblach sam sie podnosi ) - nie rozumie słów daj , nie itp - lubi wszystko co sie obkreca - czasem nie zwraca uwagi co sie do niego mowi -nie robi papa Sa tez dobre rzeczy - ma bardzo dobra pamięć - cieszy sie jak długo mnie lub męża nie widzi - duzo sie śmieje - po swojemu mnie wola ( inaczej modeluje głos) - lubi naśladować po kimś -

Witam. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Zachowanie Pani synka mieści się w normie, chociaż oczywiście są dzieci, które wcześniej chodzą i więcej rozumieją. Ale póki co nie ma powodu do obaw. Proszę akceptować dziecko takie jakie jest i dać mu czas. Pozdrawiam!

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepiej będzie udać się do psychologa dziecięcego by ocenił funkcjonowanie dziecka. Zapewne konieczna też jest konsultacja logopedyczna, badanie słuchu oraz neurologiczne.
Pozdrawiam AM