Podejrzenie autyzmu u 2-latka - jakie badania wykonać?

Dzień dobry, czy to normalne, że na pierwszym spotkaniu psycholog po stwierdzeniu, że dziecko 2letnie może mieć autyzm ale nie musi, cytuje dalej "coś tu śmierdzi ale nie wiem co", kieruje dziecko do psychiatry nie wskazując żadnych innych badań jak logopedycznych czy słuchowych lub wzrokowych? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Skoro psycholog poprosił o konsultację psychiatryczną to proszę ją zrobić. W zależności od tego będzie się poszerzać diagnostykę o kolejnych specjalistów. By diagnoza była pełna na pewno trzeba zrobić badanie psychologiczne, pedagogiczne, odwiedzić też neurologa. Wizyta psychiatryczna to jeden z etapów.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu