Podejrzenie autyzmu u 20-letniej córki

Mam corke ktora ma 20 lat,nikt nigdy nie zdiagnozowal u niej autyzmu ale mam wiele niepokojacych sygnalow gdzie moge udac sie po pomoc

Dzień dobry!

Proszę skonsultować się z psychologiem w swojej okolicy. W zależności od pierwszego kontaktu, podstawowego wywiadu, wstępnej oceny sytuacji - zostaną Państwo pokierowani dalej we właściwym kierunku.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Mało prawdopodobne jest żeby Pani córka chorowała na autyzm.
Jednak jak rozumieim istnieją jakieś niepokojące Panią zachowania, stąd jak najbardziej warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego.

Można skontaktować się z placówkami Sinapsin i fundacjami rodziców dzieci autystycznych- tam uzyska Pani pełne informacje, co do terapii najskuteczniejsza jest behawioralna i integracja sensoryczna, proces terapeutyczny będzie oczywiście wydłużony w czasie ze względu na wiek Pani córki.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
W przypadku osoby dorosłej proponuję wizytę u psychiatry. Można tez poszukać specjalistycznego ośrodka, poradni czy gabinetu godziw zajmują się autyzmem i zapytać czy również dorosłymi. W Będzinie np polecam Kompas.
Pozdrawiam AM