Podejrzenie autyzmu u 30-miesięcznego dziecka

Czy to może być autyzm? Mój syn ma 30 miesięcy obecnie, niepokoi mnie jego zachowanie, mało mówi, jedynie mama, kaki(tata), baba, dziadzio, i kilka innych słów, powtarza tez dużo słów po nas ale później nie używa ich w swoich wypowiedziach. Bawi się tylko autami, kładzie się i jeździ sobie przed oczami, czasami je mruzy. Bardzo lubi oglądać bajki, umie wszystko pokazać.palcem jak się go zapytamy, zna części ciała, odgłosy zwierząt, chętnie bawi się z dziećmi, wręcz lgnie do nich

Psychologia

Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do rozwoju swojego dziecka to bez wizyty w gabinecie specjalisty nie uzyska Pani odpowiedzi. Z Pani opisu trudno wywnioskować, aby działo się coś niepokojącego, w taki sposób wielu rodziców mogłoby opisać swoje 2,5 letnie całkowicie zdrowe dzieci.
Polecam wizytę u psychologa dziecięcego, która z pewnością może rozwiać wszelkie Pani wątpliwości i wskazać właściwe sposoby pracy z synkiem.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym by ocenił poziom rozwoju dziecka oraz koniecznie zacząć terapię logopedyczną.
Pozdrawiam AM