Podejrzenie autyzmu u męża

Jestem mamą dwuletniego autysty (męża rodzeństwo posiada jeszcze dwójkę autystycznych dzieci).Nasza 11-letnia córka nie ma problemów.Moje pytanie dotyczy męża.Jego objawy są następujące:jest bardzo wybuchowy,jego zachowanie jest nieadekwatne do sytuacji,zna mnóstwo "ciekawostek",w tym liczb,szczegółów, zmienia temat dyskusji na sobie wygodny,całymi nocami i dniami potrafi grać w grę komputerową (ma 32 lata),z kąpieli korzysta ok.raz w tygodniu.Jeżeli się np.kłócimy śpi nawet dwa dni.To autyzm?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe zdiagnozowanie jakichkolwiek zaburzeń za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu z mężem. Nie mniej jednak opisuje Pani kilka niepokojących zachowań, które mogą utrudniać mężowi codzienne funkcjonowanie czy budowanie zdrowego związku.

Pozdrawiam!

Szanowna Pani, według mnie nie jest to autyzm. Jednak pomimo tego w funkcjonowaniu Pani męża jest sporo zachowań które mogą wydawać się niepokojące, utrudniać codzienne funkcjonowanie Pani mężowi oraz nie sprzyjać budowaniu Państwa relacji. Może uda się Pani namówić męża do wspólnej wizyty Państwa u psychologa?Pozdrawiam, Monika Wysota

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Niestety nie da się odpowiedzieć na to pytanie. List ząwiera mało szczegółów. Konieczny jest bardzo pogłębiony wywiad, w ktôrym powinien uczestniczyć mąż. Jeśli jest potrzeba diagnozy należy udaç się do psychiatry.
Jako wstęp polecam test AQ, który pomoże w decyzji o ewentualnej konsultacji.
Link do testu:
http://www.centrum-terapii.pl/test-czynnika-aq
Pozdrawiam AM