Podejrzenie bulimii u córki

Co dzieje się z moją córką? Ostatnio jada więcej niż zwykle, tylko problem w tym, że nigdy nie je na moich oczach. Gdy wychodzę gdzieś, mówi, że zje to czy tamto i faktycznie znika to z lodówki, ale również wiele innych rzeczy. Często zdarza się, gdy wracam z podwórka, że wychodzi z toalety, cała napuchnięta i czerwona. Zauważam też czerwone ślady na jej prawej dłoni, które zamieniają się w długotrwałe blizny. O co w tym wszystkim chodzi? Kiedyś się głodowała, mało jadła, a teraz?! Co zrobić?
ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam! Opisane objawy wskazują na to, że córka rzeczywiście może cierpieć na zaburzenia odżywiania. Osoby chore na bulimię mają zaburzone postrzeganie siebie i własnego ciała, proszę więc zwrócić uwagę czy nie zauważyła Pani aby córka cierpiała na nadmiar kompleksów, była rozdrażniona, płaczliwa, przybita? Powinna Pani szczerze porozmawiać z córką i skłonić ją do wspólnej wizyty u psychoterapeuty. Leczenie tego rodzaju zaburzeń opiera się przede wszystkim własnie na psychoterapii. Pozdrawiam.

0

Proszę spokojnie i rzeczowo porozmawiać z córką na ten temat. Proszę skupić się na faktach, Pani uczuciach z tym związanych oraz Pani oczekiwaniach. Np. ,,Podjadasz w ukryciu, niepokoi mnie to, chciałabym abyśmy jadły posiłki razem, w kuchni". Pani jako matka zna swoją córkę najlepiej, dlatego szybko wyłapuje Pani wszelkie niepokojące sygnały. Proszę nie ignorować swojej intuicji i jak najszybciej reagować, ale mądrze. Krzyk i kłótnie mogą tylko zaognić sprawę. Prawdopodobnie córka ma skołonności do zaburzeń odżywiania, skoro wczśniej miała epizody głodzenia. Najlepiej zgłosić się z córką do psychologa specjalizującego się w leczeniu bulimii.

0

Witam, zachowanie córki może świadczyć o zaburzeniu odżywiania na podłożu psychologicznym, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki nie zrozumie swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty