Podejrzenie choroby Raynauda a zimne ciało w okolicy nerek i bladość palców

Dzień Dobry, Proszę o pomoc. Od dwóch lat mam podejrzenie choroby Raynauda. (cały czas bledną palce, jest mi bardzo zimno w stopy i ręce) Od kilku miesięcy zauważam, że w okolicach nerek moje ciało jest bardzo zimne. W wynikach krwi i moczu mam dość liczne szczawiany śluzu, a kwas moczowy jest troszkę przekroczony. Co to może być.

Aleksander Ropielewski

Na podstawie tych badań nie jestem w stanie stwierdzić co może być przyczyną Pańskich dolegliwości. Zjawisko Raynauda nie jest raczej związane z występowaniem szczawianów w moczu. Należy wykluczyć przyczynę zaburzeń ukrwienia kończyn oraz wykonać USG jamy brzusznej w celu wykluczenia kamicy nerkowej, a także przeanalizować Pana jadłospis, jako potencjalne źródło podwyższonego stężenia kwasu moczowego we krwi.