Podejrzenie ciąży pozamacicznej

Dzień dobry!

Piszę, ponieważ jestem załamana. Ostatnią miesiączkę miałam 5 stycznia, kochałam się 20 stycznia i obecnie jestem w 38 cyklu i robiłam dwa testy ciążowe wyszły pozytywnie, niestety nic nie widać na USG - żadnej ciąży. Dostałam skierowanie na badanie beta HCG wynik to 179,5 mIU/ml. Co by świadczyło na 4 t.c. wg tego co odczytałam na wskaźniku. Niestety i lekarz, i pani z laboratorium wiele razy wypowiedzieli "ciąża pozamaciczna" - czy to właśnie może być ciąża pozamaciczna? Jak mam obliczyć, który to może być t.c. współżyłam 20 stycznia, nie mam żadnych plamień itd. Boję się bardzo ciąży pozamacicznej, gdyż mam tylko jeden jajnik po lewej stronie - prawy mam usunięty wraz z jajowodem (guz 8 cm). Obecnie by to była moja 3 ciąża. Tyle że pierwsza obumarła i doszło do poronienia, a druga była już szczęśliwa (synek ma już 4 lata), chociaż była to ciąża zagrożona. Bardzo proszę napisać mi szczerze, czego mogę się obawiać i jakie bym miała objawy przy c. pozamacicznej. Dziękuję.

Witam! Wg daty ostatniej miesiączki w dniu wysłania zapytania była Pani w 6 tygodniu i 4 dniu ciąży. W treści zapytania niestety nie podaje Pani ani długości swoich cykli ani daty, w której wykonywała Pani badanie krwi, przez co niemożliwa jest dokładniejsza analiza Pani sytuacji. Ciąża pozamaciczna zwykle daje pierwsze objawy między 4 a 6 tygodniem. Zwykle objawia się ona jednostronnymi dolegliwościami bólowymi podbrzusza nasilającymi się w czasie ruchu oraz/lub krwawieniami z dróg rodnych. Rozpoznanie ciąży ektopowej możliwe jest wyłącznie przez monitorowanie stężeń gonadotropiny kosmówkowej w surowicy krwi. Brak przyrostu czy spadek będą przemawiać za nieprawidłowym zagnieżdżeniem zarodka. Równolegle wskazane jest wykonanie badania USG nakierowanego nie tylko na jamę macicy, ale także jajowody czy jamę brzuszną. Pozdrawiam