Podejrzenie ciąży pozamacicznej a dotychczasowe problemy z płodnością

Witam, chialabym zaciagnac profesjonalnej porady w moim przypadku. Mam 30 lat i po raz trzeci jestem w ciazy. Pierwsza ciaza (kwiecien-maj 2014) zakonczyla sie w 5 tydodniu. Poronienie samoistne, droga naturalna bez zadnych komplikacji. Odczekalismy z mezem ponad pol roku I w lutym 2015 okazalo sie, ze jestem po raz drugi w ciazy. Przyrost beta HCG byl prawidlowy, na usg widoczny byl woreczek z cialkiem zoltym jednak do 9 tygodnia zarodek nie urosl, ani nie wykazywal pracy serduczka. Beta zaczela spadac I w 10 tygodniu wykonano mi zabieg. Po dwoch nieudanych probach postanowilismy wybrac sie z mezem na badania genetyczne. Po kilku tygodniach dostalismy wyniki I nie stwierdzona ani u mnie ani u meza wady genetycznej. U mnie stwierdzono problem z krzepliwoscia krwi ( ubytek bialka Z). Zalecono kuracje aspiryna ass 100. Przyjomwalam codziennie po jednej tabletce (plus kwas Foliwy) przez prawie trzy miesiace I po odczekaniu pol roku od zabiegu udalo mi sie zajsc po raz trzeci w ciaze. Data pierwszego dnia ostatniej miesiaczki to 06.08.2015, data zapoldnienia 23.08.2015 (cylke w miare regularne 28-30 dni). 07.09.2015 wykonalam test ciazowy, byl pozytywny po czym udalam sie 08.09.2015 do lekarza. Lekarz kazal odstawic tabletki ass 100 I zaczac robic zatrzyki Frambin Forte 5000. Wykonano mi badanie krwi (wynik HCG 300!?) oraz USG. Na monitorze nie bylo jeszce niestety za wiele widoczne. Lakarz powiedzial, ze jest prawdopodobnie zbyt wczesnie i znalazl w macicy minimalne ilosci plyny (podejrzenie ciazy pozamacicznej). Dodam, ze mieszkam w Niemczech i nie jestem przekonana, czy znajduje sie pod dobra opieka… Za 4 dni wyjezdzam z mezem na urlop i obawiam sie, ze cos zlego mi sie tam przytrafi. Dzisiaj zapytalam lekarza, czy wystawi mi recepte na duphaston (na wlasne zyczenie). Czy ma to w moim przypadku sens? Czy jest wskazane powtorzenie wyniku Beta HCG lub jeszcze jedno USG np w niedziele? Czy powinnam sie martwic poniewaz wartosc beta jest zbyt niska? Prosze o pomoc i z gory dziekuje!

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja. Proponuje wykonać badanie beta hcg I ponowne usg. Po badaniach będzie można coś więcej powiedzieć.