Podejrzenie ciąży pozamacicznej - co robić?

Proszę o pomoc!
5 marca robiłam test z moczu, nic nie pokazało (jedna kreska). Ostatnia miesiączka trwała od 7 do 13 marca. 20 marca zrobiłam test z moczu pokazała się druga kreska. Nie była bardzo wyraźna, ale była. 23 marca pierwsze beta hcg wynik 2185 mlU/ml, kolejne beta hcg 27 marca wynik 2406 mlU/ml, kolejny test z moczu 23 marca dwie kreski bardzo wyraźne, kolejne beta hcg 27 marca 4292 mlU/ml. 31 marca wizyta u lekarza nie było widać nic na USG, stwierdził że na 100% jest to ciąża nieprawidłowa i podejrzewa ciążę pozamaciczną.

Dodam, że jak długo siedzę to boli mnie dół brzucha, ale jak położę się to ból przechodzi. Kolejne beta hcg 3 kwietnia wynik 3997 lU/l - wynik zrobiony w innym laboratorium, gdyż jest to Wielka Sobota, to laboratorium w którym robiłam jest nieczynne. Lekarz ponownie bada mnie na USG nie widać pęcherzyka. We wtorek mam się położyć do szpitala na laparoskopię bądź łyżeczkowanie...
Co mam robić? Proszę o radę. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Podwyższone "ciążowe" beta-HCG oraz brak echa zarodka w jamie macicy w badaniu ultrasonograficznym pozwala postawić rozpoznanie ciąży pozamacicznej. W związku z tym, że jej pęknięcie grozi krwawieniem do jamy brzusznej, groźnego dla życia pacjentki, należy tę ciążę znaleźć i usunąć.
Podstawową metodą jest operacja laparoskopowa - krótka (1 godzina) operacja, pozostawiająca jedynie dwie centymetrowe blizny. Oprócz stwierdzenia i usunięcia ciąży pozamacicznej, pozwala ona ocenić narząd rodny i ewentualnie wykryć inne schorzenia mogące powodować zwiększone ryzyko ciąż pozamacicznych tj. endometrioza, zrosty itp.

Proponuję zaufać lekarzowi prowadzącemu i zgłosić się do szpitala w celu podjęcia odpowiednich działań. Naprawdę nie można pozostawić tego stanu samemu sobie, gdyż jak napisałem wyżej zagraża to Pani życiu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.