Podejrzenie ciąży przy powiększonej macicy

witam .test ciazowy wyszedl mi pozytywnie ,beta hcg 0.259. bylam u ginekologa powiedziala ze ciazy nie widac ale mam powiekszona macice i ze mozliwe ze bede w ciazy.prosze o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Poziom beta-hCG choć pozytywny wyszedł bardzo niski. Wskazuje to na ewentualną bardzo wczesną ciążę (dlatego ginekolog w badaniu USG nie był w stanie jej zobaczyć). Należy powtórzyć badanie poziomu hormonu gonadotropiny łożyskowej lub zgłosić się do kontroli ginekologicznej za 3-4 tygodnie.