Podejrzenie cukrzycy ciążowej w 31. tygodniu ciąży

Witam. Wczoraj rozpoczal mi sie 31 tydzien ciazy. Mieszkam w UK i boje sie czy nie mam cukrzycy ciazowej.Tutaj nie robia badan z glukoza jak w Polsce.Jestem ciagle bardzo glodna,od 15 tygodnia jem w nocy prawie caly czas,bywaly noce ze po 1,2 razy ale zdecydowanie wiekszosc nocy to co dwie godziny,mam taksilne napady glodu ze az boli mnie brzuch,ostatnio jestem juztym bardzo zmeczona i nie moge wstac z lozka.Bywa, ze zjem i dalej czuje glod:/ Czy moga to byc objawy cukrzycy? Dziekuje. Sywia

Witam Panią,

Raczej nie są to objawy cukrzycy. Charakterystyczne objawy cukrzycy to zwiększone pragnienie, częstsze oddawanie moczu, niekiedy spadek masy ciała, osłabienie. Zwiększony apetyt znacznie rzadziej. Proszę zakupić sobie glukometr i paski. Powinna Pani mierzyć sobie glikemię na czczo i 1h po głównych posiłkach. Dla ciężarnych z GDM 2 zaleca się, aby glikemia na czczo wynosiła między 60-90 mg% a 1 h po posiłkach < 120 mg%.Warto rówież kupić paski do glukometru do oceny obecności acetonu w moczu - w Polsce - Keto-Diastix i rano sprawdzić, czy nie ma Pani acetonu w moczu

Pozdrawiam

Marek Derkacz