Podejrzenie cukrzycy przy wysokim poziomie cukru

Witam mam wysoki poziom cukru 140 za dwa miesiące mam babania i nie mogę mieć wiecej jak 108 co mam zrobić

Witam Pana,

Jeśli podany przez Pana cukier, to glikemia na czczo = 140 mg/dl, to przy powtórzeniu pomiaru i uzyskaniu drugiego wyniku >= 126 można u Pana rozpoznać cukrzycę. Czy badanie było wykonane na czczo, tj. min. 8h od spożycia ostatniego posiłku? Czy w rodzinie ktoś chorował na cukrzycę? Jeśli jest Pan otyły lub ma Pan nadwagę, warto zredukować masę ciała, pomocna będzie również zmiana diety na tzw. cukrzycową oraz regularny umiarkowany wysiłek fizyczny , ale sugerowałbym wizytę u diabetologa. Wczesne wdrożenie leczenia pozwoli Panu uniknąć powikłań cukrzycy, oczywiście, jeśli potwierdzi się rozpoznanie. A tak na marginesie, prawidłowy cukier na czczo to glikemia między 60-99 mg/dl z krwi żylnej i taki wynik jest prawidłowy.

Pozdrawiam

Marek Derkacz