Podejrzenie depresji i strach przed rozstaniem z dziewczyną

Witam , mam poważny problem podejrzewam depresję , mam 23 lata straciłem pracę , nie mogę od 2 lat ukończyć studiów będąc już na finiszu , życie towarzyskie nie istnieje , mam dziewczynę z którą jestem 3 lata ale oddaliliśmy się od Siebie i mówi mi otwarcie że potrzebuje faceta który zapewni jej byt i bedzie się rozwijał. Jestem w takim stanie że nie sypiam w nocy czując się jak nieudaczniki aż zbiera mi się na łzy , boję się że dziewczyna mnie zostawi bo nie widzę by się przejmowała :(

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę lub lekarza psychiatrę, którzy po osobistym zbadaniu, określą najlepszą dla Pana formę leczenia.
Pomoc może Pan znaleźć np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ).

Witam Pana serdecznie. Rzeczywiście z opisu wynika, że jest Pan w stanie depresyjnym, więc jak najszybciej należałoby podjąć leczenie. Najlepszą propozycją jest podjacie psychoterapii (ja polecam szczególnie psychoterapię psychodynamiczną lub analityczną) u doświadczonego psychoterapeuty. Taka osoba pomoże Panu zrozumieć dlaczego w ten sposób przeżywa Pan swoje życie np. nie może ukończyć Pan studiów, czy odnieśc sukcesu w pracy. Jeżeli będzie taka konieczność terapeuta też Panu doradzi, czy należałoby zgłosić się po leki do psychiatry, czy też wystarczy sama terapia. Proszę nie zwlekać, bo nieleczenie takich stanów grozi poważną depresją, a jest Pan na tyle młody, że w procesie terapii na pewno można wiele zmienić. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Małgorzata Danielewicz