Podejrzenie depresji i zmęczenie

Witam Od długiego czasu -około 5 lat podejrzewam u siebie objawy depresji -totalny brak sensu , planów , marzeń , BRAK myśli i pustka w głowie .Szczególnie dokucza mi uczucie jakby wyczerpania , zmęczenia ale bardziej psychicznego , mimo to pracuje , działam lecz bez radości i energii . Dokłuczają mi myśli bluźniercze , myśli niemoralne . Czy da rady wyjść bez leków ? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Niezbędna jest osobista wizyta u specjalisty, który po zbadaniu Pana będzie w stanie udzielić odpowiedzi. Pomoc może Pan uzyskać w np.: Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.

Dzień dobry,
nie można odpowiedzieć czy leki w pana przypadku będą konieczne. Najlepiej udać się na konsultację do psychoterapeuty i podjąć terapię. Badania pokazują, że terapia poznawczo-behawioralna daje bardzo dobre rezultaty. W pierwszej kolejności najważniejsza jest jednak prawidłowa diagnoza. Leki często są bardzo pomocne i nie raz naprawdę są potrzebne i przydatne. Najlepsze rezultaty często otrzymuje się poprzez połączenie psychoterapii z farmakoterapią.

Pozdrawiam
-Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl