Podejrzenie depresji lub nerwicy i obawy przed wizytą u psychologa

Witam, podejrzewam u siebie depresję lub nerwicę, tak też mi sugerowali tutaj specjaliści po opisaniu moich objawów... postanowiłam, że udam się do psychologa, jednak obawiam się pierwszej wizyty, zupełnie nie wiem czego się spodziewać. Może mi ktoś napisać jak wygląda taka wizyta? I czy psycholog po wizycie omawia mój stan z np moją rodziną czy jakąś osobą, którą mogę wskazać czy nie ma takiego obowiązku? Bardzo proszę o odpowiedź.

Co do rozmowy z rodziną, to w przypadku osób pełnoletnich terapeutom po prostu nie wolno tego robić bez wyraźniej zgody pacjenta - tak jest zapisane w kodeksie etycznym naszego zawodu.

Podsumowując: zwykle przed pierwszym spotkaniem jest zdenerwowanie, zaś na koniec ulga i chęć na kolejne. Warto spróbować :)

Pozdrawiam!

Witam,
większość ludzi doświadcza tego typu objawów przed pierwszą wizytą. Terapeuta jest objęty tajemnicą, więc nie będzie udzielać żadnych informacji nikomu innemu. Spotkania zazwyczaj polegają na rozmowie.
Pozdrawiam.