Podejrzenie depresji lub nerwicy natręctw

Mam problem. Podejrzewam, że moge mieć depresje lub nerwice natręctw. Boje się pójść do psychologia. W mojej okolicy działa poradnia psychologiczno-pedagogiczna, ale nie mam jeszcze 18-nastu lat, więc musze tam pójść z opiekunem prawnym. Niechce nikogo martwić zanim jeszcze nie dowiem się co się dzieje. za cztery miesiące będe miała 18-nastke. Czy moge do tego czasu zaczekać i spróbować sama małymi kroczkami dochodzić do celu. Za cztery miesiące zgłosiłabym sie oczywiście do psychologa.

Żeby rozpocząć terapię, która będzie skuteczna, najpierw potrzeba postawić diagnozę. Ważne jest to, czego Pani doświadcza, co Pani przeżywa, ale także szerszy kontekst (Pani sytuacja osobista, przeszłe doświadczenia, relacje z ludźmi itd.). Dlatego wizyta u psychologa bądź psychotetapeuty jest ważna. Nie chodzi tylko o wizytę diagnostyczną (tzw . konsultacje), ale także o podjęcie terapii, jeżeli taka będzie zalecana.)

Dzień dobry,

Jeżeli nie chcesz informować "opiekunów prawnych" o twoich problemach, to namawiam na wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego wraz z osiągnięciem pełnoletności (zamiast poradni psych.-pedagogicznej).