Podejrzenie depresji po stracie bliskiej osoby

Witam, ostatnio borykam się z bardzo złym samopoczuciem. Zrzuciłam to na karb śmierci bliskiej osoby, która miała miejsce miesiąc temu. Od tego czasu towarzyszą mi codzienne bóle głowy, mroczki przed oczami, ciągła senność i zmęczenie, a także utrata wagi z 66 do 57 kg, w ciągu 1,5 miesiąca. Chodzę do terapeuty, ale zastanawiam się czy to zwyczajnie depresja, na którą jestem podatna, czy coś poważniejszego. dziękuję za poradę.

Witam,

Opisywany przez Panią stan i samopoczucie może być związane ze śmiercią bliskiej osoby, ale też z tym, co u Pani się działo wcześniej i w różnych obszarach życia. Skoro chodzi już Pani do terapeuty, to zachęcam, by omówiła Pani to z terapeutą. Zachęcam też do konsultacji z lekarzem psychiatrą. Oni znacznie więcej będą w stanie Pani wyjaśnić, niż jest to możliwe poprzez serwis internetowy.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Konsekwencje utraty bliskiej osoby mogą być bardzo różne i zdecydowanie mogą wpływać na nasze objawy somatyczne. Przeżywanie żałoby jest bardzo trudnym i bolesnym procesem, jednak niezbędnym do dalszego pełnego funkcjonowania. Może również warto skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który przeprowadzi podstawowe badania i będzie monitorował Pani stan zdrowia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com