Podejrzenie depresji u 18-latki w ciąży

Witam. Mam 18lat i jestem w ciąży. Od pewnego czasu jednak osoby z mojego otoczenia podejrzewają,że choruje na depresję. Mam co do tego wątpliwości . Mam kilka objawów : -nie mogę normalnie spać w nocy, - nic mnie nie cieszy , -całe dnie spędzam w łóżku ,nie mam ochoty niczego robić ; -płacze bardzo często, -kilka razy nawet miałam myśli samobójcze, -czuję się wszystkiemu winna. Czy to depresja ? Czy powinnam udać się do jakiegoś specjalisty ? Bardzo proszę o pomoc.

Witam,

Poprzez serwis internetowy diagnoza nie jest możliwa, dlatego nie mogę Pani uczciwie odpowiedzieć na Pani pytanie. Zachęcam jednak do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry. Specjaliści będą mogli z Panią porozmawiać, wypytać o sprawy i szczegóły istotne dla postawienia diagnozy i dowie się Pani czy i co Pani dolega oraz ewentualnie zalecić konkretną formę leczenia. Po pomoc może się Pani udać na przykład do Poradni Zdrowia Psychicznego gdzie wizyty będą refundowane przez NFZ lub do prywatnych gabinetów wymienionych specjalistów.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam Panią.
Bardzo Pani współczuje, bo opisane przez Panią objawy są niezwykle trudne i bolesne. Niestety niniejszy serwis nie jest miejscem, gdzie mogę odpowiedzieć na takie pytanie. Jednak z opisanych przez Panią objawów wnioskowałbym, za wizytą u specjalisty (psycholog, psychiatra).

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
https://michalpyter.com

Dzień dobry, niestety nie ma możliwości postawienia diagnozy za pośrednictwem portalu. Jeżeli bliscy martwią się o panią i pani również zauważa objawy obniżenia nastroju zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty który postawi diagnozę i zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.