Podejrzenie depresji u 36-letniego mężczyzny

Witam,jestem mężczyzną w wieku 36 lat,podejrzewam u siebie jakiś rodzaj depresji,ale nie wiem od czego zacząç,do kogo sie zwróciç,prosze o jakieś wskazówi.Dziękuje

Proponuję konsultację z psychologiem pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym. Depresja jest zaburzeniem ze spektrum nerwic, a właśnie terapia poznawczo-behawioralna bardzo skutecznie radzi sobie z tego typu problemami. Pozdrawiam.

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
W zależności od tego czy chce Pan się leczyć państwowo lub prywatnie, jest kilka możliwości. Jeżeli prywatnie wystarczy znaleźć w swoim mieście psychoterapeutę i umówić się na spotkanie. Ceny wahają się zazwyczaj w okolicach 100 zł za spotkanie. Jeśli jednak chce się Pan leczyć na NFZ najlepiej wybrać się do Poradni Zdrowia Psychicznego w Pana mieście, gdzie zostanie Pan odpowiednio pokierowany. Jednak należy wziąć pod uwagę, że na wizytę u psychoterapeuty "na NFZ" najczęściej czeka się nieco dłużej.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Dzień dobry, zachęcam do rozpoczęcia od spotkania / spotkań konsultacyjnych u psychologa - psychoterapeuty (1 - 5 spotkań). Specjalista na podstawie wywiadu z panem postawi wstępne diagnozy i zaproponuje dalsze kroki postępowania - podjęcie psychoterapii i /lub farmakoterapii. Pozdrawiam.