Podejrzenie depresji u 41-letniej kobiety

Witam czy Ja mam depresje? Moje objawy codziennego zycia to jak juz wstaje rano z łózka to pkakac mi sie chce nic mnie nie cieszy mam mysli ze jestem do niczego boje sie co kolwiek mowic do ludzi bo beda wyciagac wnioski ze gadam bez sensu.ukrywam to zachowanie przed synem i mezem bo boje sie powiedziec im o tym ze jestem warjatką.jestem wciaz smutna nic mnie nie cieszy.nawet jak sie kocham z mezem to mam mysli glupie .moj mozg caly mysli o zrobieniu krzywdy sobie

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam
Pani obniżony nastrój i myśli samobójcze wynikają
z niskiej samooceny i zapewne przykrych
doświadczeń z przeszłości. Prawdopodobnie
jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale sprawdza się
farmakoterapia wspomagana psychoterapią,
której celem jest m.in. zdobycie umiejętności
radzenia sobie ze stresem i wzmocnienie
poczucia własnej wartości.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
oraz psychologiem lub psychoterapeutą, który dotrze
do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Opisane Przez Panią objawy (emocje, nastrój, myśli, zachowania) są pojedynczymi symptomami zaburzeń nastroju i zaburzeń lękowych. Jednak, aby postawić diagnozę niezbędny jest Pani bezpośredni, osobisty kontakt ze specjalistą - psychiatrą, psychoterapeutą. Wyłącznie poszerzony wywiad kliniczny pozwala na postawienie diagnozy (konieczne do tego jest rozpoznanie zespołu objawów przez specjalistę).
Może Pani umówić wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w prywatnym gabinecie. Opisane przez Panią symptomy z powodzeniem można leczyć farmakologicznie, a także poprzez psychoterapię.