Podejrzenie depresji u męża i sposoby pomocy

Podejrzewam, że mąż ma depresję. Jest osowiały, senny, drażliwy, nic mu się nie chce. CO mam robić? Jak mu pomóc?

Dzień dobry!

Mąż powinien skonsultować się z psychologiem oraz z lekarzem psychiatrą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam. Proszę porozmawiać z mężem. Zapytać go czy sam zauważył zmianę w swoim zachowaniu, nastroju. Zapytać go o ewentualne przyczyny zmiany, które Pani zauważyła u męża. Jeśli okaże się, że nie jest to spowodowane jedną sytuacją, złe samopoczucie i nastrój męża nie będzie ustępował, proponuje, aby udał się do psychologa oraz psychiatry.