Podejrzenie depresji u partnera a odpowiednie działania

Witam serdecznie Stwierdziłam u mojego chłopaka depresję, po przeczytaniu symptomów jakie może mieć ma prawie wszystkie, tzn. Nadmierna senność, brak apetytu, brak relacji z ludzi, niechęć na seks, brak jakiejkolwiek chęci do życia wykonywania prostych czynności, brak chęci do wyjścia na spacer, po zakupy czy wzięcia prysznica jeżeli już coś robi to z wielkim trudem i niechęcią. Proszę o pomoc. Jak mam zacząć reagować? Pozdrawiam Anna biel

Witam. Proszę spróbować namówić partnera do wizyty u psychiatry. Może Pani też zaproponować, że pójdziecie razem - to czasem pomaga zmobilizować się tym, którzy mają przed taką konsultacją opory. Jeżeli partner odmówi, a Pani ocenia jego stan jako bardzo niepokojący, może Pani poszukać psychiatry, który zdecyduje się na wizytę domową. W przypadku myśli/deklaracji/zamiarów/czynów samobójczych lub autoagresywnych proszę natychmiast wzywać pogotowie. Pozdrawiam.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza