Podejrzenie derealizacji u 18-latki

Witam, mam 18 lat i coś od dłuższego czasu Mnie prześladuje, pewien lęk. Trochę poszukałam w internecie i wszystkie Moje objawy łączą się z "DEREALIZACJĄ" Jak mam z nią walczyć? Nie mam wsparcia u rodziców twierdza ze to nie możliwe w tym wieku i na tym kończy się rozmowa. A moje lęki się coraz bardziej nasilają.. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Karolina

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który wyłącznie w kontakcie osobistym może zdiagnozować Pani objawy i zaproponować odpowiednie postępowanie.
Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią to proszę udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych.

Proszę Pani, tego typu objawy mogą mieć charakter psychosomatyczny i powstawać na tle zaburzeń lękowych. Najlepszą metodą leczenie tego typu zaburzeń jest psychoterapia. Dlatego polecam konsultację u psychoterapeuty. Zachęcam Panią do zapoznania się z artukułami:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute
http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam serdecznie,

przez Internet nie można postawić prawidłowej diagnozy, objawy które Pani opisuje są niepokojące i wymagają diagnostyki. Jednak drogą wirtualną nie da się postawić rzetelnej diagnozy. Wskazana byłaby bezpośrednia konsultacja u psychologa lub psychiatry.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz