Podejrzenie fibriomalgii przy zaburzeniach odżywiania

Witam. Jestem chora na zaburzenia odżywiania, w tej chwili próbuję wyjść z choroby. Jednak ostatnio usłyszałam, że mogę mieć fibromialgię, spełniam większość objawów. czy aby potwierdzić tę tezę powinnam zgłosić się do lekarza konkretnej specjalności? czy jedna i druga choroba może współistnieć? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie. proszę zgłosić się do reumatologa który postawi odpowiednią diagnozę, możliwe są również niedobory żywieniowe występujące w restrykcyjnychdietach skutkujące zmęczeniem i innymi objawami. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Oczywiście powinna Pani zgłosić się do lekarza specjalisty, który postawi ostateczną diagnozę. dwie choroby o których Pani wspomina mogą współistnieć i mają inne podłoże
nie zwleka Pani dłużej i uda się na konsultację.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk