Podejrzenie gruźlicy u chłopaka

Dzień Dobry Mój Chłopak opuścił szpital , był w nim miesiąc z płynem opłucnym potem podejrzewano u Niego Grużlicę , ostateczny wynik będzie dopiero w połowie Stycznia , ale do tego czasu w szpitalu miał pobierany materiał klika razy do badania- tzn i wyszło BK ujemny , czyli nie protkujący tak ?? tyle że moie pytanie boie się o Siebie ponieważ byłam ostatnim czasem u Niego i pozniej dowiedziałam sie ze na sali była osoba protkująca, tego sie boie czy Ja nie złapałam? :(

Aleksander Ropielewski

Zarażenie prątkami gruźlicy dotyczy zwykle osób z najbliższego kontaktu osoby zarażonej (dzieci, małżonkowie) i kilkukrotne przebywanie w szpitalu z osobami prątkującymi rzadko kiedy prowadzi do zakażenia. Oczywiście nie można wykluczyć takiej możliwości w sytuacji, gdy Pani chłopak jest zakażony gruźlicą.