Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Dzień dobry
niestety nie da się postawić rzetelnej diagnozy poprzez poradę online. Aby sprawdzić, czy Pański kłopoty mają związek z nerwicą proszę się udać na diagnozę do psychiatry (bezpłatnie w rejonowej poradni zdrowia psychicznego). Podstawową formą pomocy w przypadku nerwicy jest regularna psychoterapia czasami połączona z farmakoterapią. Zwrócenie się o pomoc do psychoterapeuty, może pomóc Panu dotrzeć do źródła kłopotów i wypracować sposoby radzenia sobie z nim.

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
umów wizytę 0

Witam Pana. Objawy, które Pan podał mogą oznaczać zaburzenia nerwicowe, szczególnie w sytuacji gdy jest pan somatycznie zdrowy (wnioskuję to po tym, że lekarz rodzinny sugerując nerwicę, zapewne zbadał pana pod kątem zdrowia somatycznego). Najlepiej udać się do psychologa w celu dokładniejszej diagnozy. Przy zaburzeniach nerwicowych główny nacisk stawia się na terapię, najlepiej, poznawczo-behawioralną (praca nad myślami, emocjami i zachowaniem) oraz farmakoterapię jako uzupełnienie. Zapraszam do konsultacji.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety