Podejrzenie jaskry a ryzyko utraty wzroku

Mam podejrzenie jaskry jak się i jak się sprawdzi że mam czy to będzie oznaczać że stracę wzrok na pewno (lub choć na jedno oko) Czy leczona jaskra nie koniecznie musi oznaczać utratę wzroku .Dodam że mam 20 lat mam dziecięce porażenie mózgowe , krótkowzroczność i astygmatyzm .

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, leczenie i kontrolowanie jaskry ma na celu przede wszystkim zahamowanie postępu choroby i uniknięcie powikłań, w tym pogorszenia wzroku.