Podejrzenie jaskry od ośmiu lat

Dzień dobry,.Od ośmiu lat mam podejrzenie jaskry.W badaniu pola widzenia wychodzą błędy.Zmiany w polu widzenia są nie charakterystyczne i nie korelują z wcześniejszymi badaniami,nie korelują ze zmianami w OCT.W obecnej chwili nie można rozpoznać jaskry.Mam bóle głowy i bolą mnie oczy jakby ciśnienie mi rosło,czuję tępy ból.W rezonansie magnetycznym głowy w lewej komorze mózgu widoczne jest ognisko bezsygnałowe w sekwencji gradientowej o śr.ok.3 mm.

Witam. Jaskra jest postępującą chorobą nerwu wzrokowego oraz krążenia w oku,jeżeli są zmiany w OCT we włóknach nerwowych/GDX/ lub ubytki w komórkach zwojowych siatkówki i postepuja to trzeba być czujnym i kontrolować się co 3-6 m-cy. Zmany w polu widzenia pojawiają się dopiero jak ponad 50 % komórek nerwowych juz nie żyje czyli późno.Jedno ognisko w mózgu nie przesądza o demielinizacji/ za mało /.Proponuję zmianę konsultanta. Pozdrawiam