Podejrzenie jersiniozy a kamienie na nerce

Szanowny Panie Doktorze, Obecnie przebywam w szpitalu chorób zakaźnych (podejrzenie jersiniozy) i w czasie badania usg wyszło iż mam 4 mm kamień na prawej nerce oraz złogi na lewej nerce (pani od usg kazała pić dużo wody). Panie doktorze otrzymuje lek z grupy inhibitorów pompy protonowej oraz antybiotyk diseptol i odczuwam bóle pleców. Panie doktorze co zrobić? Czy pomaga picie dużej ilości wody? Dodam tylko że jestem leczony (jersinia) a bóle pleców są bagatelizowane bo to nie "ta działka".

- Oczywiście należy pić dużo wody i oczekiwać aż kamienie same zejdą z dróg moczowych (wskazane byłoby jeszcze wykonanie kontrolnego badania ogólnego moczu - o czym musi zadecydować lekarz prowadzący).
Dodam tylko że jestem leczony (jersinia) a bóle pleców są bagatelizowane bo to nie "ta działka"
- Bóle pleców właśnie mogą być związane z kamicą nerek.