Podejrzenie mikropenisa u 10-miesięczniaka

Dzien dobry. Moj syn ma 10 miesiecy i obawiam sie ze ma mikropenisa. Po nacisnieciu wzgorka jest wiekszy ma ok 2cm a tak normalnie to z pół cm. Czy to normalne? A moze wybrac sie do urologa?

Michał Springer

Witam. Wymiary prącia podane w definicji mikropenisa są przewidziane dla osób dorosłych. Niemowlę naturalnie ma prącie mniejszych rozmiarów niż dorosły. Niemniej jeżeli budzi to Pani zaniepokojenie, polecam skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który będzie mógł syna zbadać i ocenić czy istnieje jakiś problem. Pozdrawiam.