Podejrzenie molestowania seksualnego dziecka

Kiedy mialam pod opieka siostrzenice wyjmujac ja z wanny powiedziala ze tata jej robi tak tu pokazala jesny gest w strone swoich genitaliow, zaniepokoil mnie ten fakt i zaczelam dopytywac i wtedy ona powiedziala ze tata ja dotyka to jej sie nie podoba i pokazala rozwniez ze tata slini palce i znow pokazala na swoje grnitalnia, dodala ze ja to boli. Prosze powiedziec co mam robic nie chce udawac ze niczego nie slyszalam, nie wiem co robic, proszeopomoc

Witam,

rzeczywiście sytuacja która Pani opisuje jest niepokojąca i wymaga wyjaśnienia. Mam przekonanie, że ważna jest ostrożność w postępowaniu, z jednej strony jest chęć i konieczność udzielenia dziecku pomocy a z drugiej strony możliwość bezpodstawnego oskarżenia i wyrządzenia krzywdy rodzicowi.
Mam przekonanie, że warto byłoby w tej sytuacji porozmawiać o swoich spostrzeżeniach ze specjalistą psychologiem, który zajmuje się diagnozowaniem dot.przekroczenia granic intymnych dziecka.

W broszurce zamieszczonej na stronie:
http://zlydotyk.pl/tl_files/Broszury/Pomoc%20dzieciom-OST.pdf

znajdzie Pani w niej informacje o procedurach
i prawnych, które pomogą podjąć skuteczną interwencję
chroniącą dziecko przed dalszym krzywdzeniem.

Może Pani również zasięgnąć porady w Terenowym Komitecie Ochrony Praw Dziecka.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza