Podejrzenie naczyniaka jamistego w wyniku MR

Mąż/wiek 63 lata/ wykonany MR z kontrastem.Wynik jest nastepujacy Wobrebie oczodolu prawego pomiedzy nerwem wzrokowym oraz miesniami prostym gornym i prostym bocznym widoczna jest dobrze odgraniczona od tkanki tluszczowej,wewnatrzoczodolowej patologoczna struktura o wym: 7x6x7 mm /SDxAPxCC/ Opisywana zmiana nie wykazuje lacznosci z wymienionymi wyzej strukturami oraz ulega intensywnemu wzmocnieniu po podaniu kontrastu co sugeruje naczyniaka jamistego. Galki,skrzyzowania nerwow prawidlowe.

Uważam za konieczne konsultacje neurochirurgiczna.To b.istotne.Niektore naczyniaki jamiste sie usuwa chirurgicznie w innych podejmuje sie leczenie metoda radioterapii interwencyjnej.Duzo zależy od objawów klinicznych i położenia zmiany.
Neurochirurg zdecyduje tez o ewentualnym pogłębieniu badań o badania naczyniowe aczkolwiek w wielu wypadkach są prawidłowe przy podanym prze Panią opisie należy to rozważyć.
Pozdrawiam