Podejrzenie nerwicy i problemy z koncentracją u 18-latki

Mam 18 lat i podejrzewam u siebie nerwice. Jestem ciągle nerwowa, zirytowana, gniewam się o byle co, podnoszę głos bez potrzeby z drugiej strony jestem ciągle zmęczona, choć wysypiam normę, nie mogę się skoncentrować i czasem skupić wzorku. Czuję irracjonalny niepokój np. boję się spotkać z chłopakiem, koleżankami, iść do szkoły; straszy mnie każde trzaśnięcie. Czy nerwica to coś poważnego? Do jakiego lekarza powinnam się udać? Jak to leczyć?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy Poradnię Leczenia Nerwic (lub Poradnię Zdrowia Psychicznego) i umówić się na wizytę. Lekarz psychiatra oceni czy Pani objawy są tzw.nerwicą czy też nie. A jeżeli tak - to może zaproponować Pani leczenie w formie psychoterapii i/lub farmakoterapii.
Do lekarza psychiatry nie potrzebuje Pani skierowania, ważne tylko żeby była Pani osobą pełnoletnią. W przeciwny razie, proszę szukać analogicznej poradni, ale dla Dzieci i Młodzieży i mieć zgodę opiekuna prawnego na leczenie.