Podejrzenie nerwicy, lęków i histerii

Witam Mam pytanie, poniewaz nie potrafie ostatnio sobie pomoc chce zaciagnac rady kogos kto moze to zrobic. Czytam duzo i z tego co wyczytalam mysle ze mam nerwice do tego tez lęki i histerie. Strasznie chcialabym byc nirmalna( zdrowa) ale ostatnio sily ktore mialam tez opadly mecze soe poce nieumie wziadc glebokiego wdechu boli mnie brzuch ciagle...niechce truc sie lekami. Czy jest cos co moze pomoc?

Witam,

Czytając Pani pytanie, myślę, że warto by umówiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty. Pełne i rzetelne zrozumienie tego co się z Panią dzieje, co może być przyczyną trudności nie jest niestety możliwe poprzez serwis internetowy. A tak naprawdę tylko na bazie dobrego zrozumienia objawów i dobrze postawionej diagnozy można będzie zaproponować Pani rozwiązanie. Jeśli rzeczywiście okaże się, że cierpi Pani na zaburzenia lękowe, to najprawdopodobniej najbardziej odpowiednią formą pomocy będzie psychoterapia. Forma psychoterapii także może zależeć od Pani stanu, potrzeb i możliwości. Dlatego tak zachęcam po prostu do wizyty u specjalisty. W samym Zabrzu i sąsiednich miastach jest sporo miejsc, w których otrzyma Pani fachową pomoc. Zachęcam, by nie zwlekała Pani z umówieniem wizyty i rozpoczęciem leczenia. Trudności jakie Pani wymieniła powodują duże cierpienie, a współczesna psychoterapia jest bardzo skuteczna.
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub chciała umówić wizytę, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Proszę rozważyć bezpośredni kontakt z psychologiem. Odradzam Pani stawianie sobie diagnozy na własną rękę. Obserwowanie swoich symptomów i przykładanie ich do treści (np z internetu) może być ryzykowne. Proszę skorzystać z profesjonalnej pomocy. Być może obejdzie się bez leków. O tym jednak zdecyduje specjalista. Jeśli farmakoterapia okazałaby się niezbędna to może być połączona z pomocą psychologiczną i będzie okresowa. Proszę zacząć od bezpośredniego kontaktu z psychologiem.
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/