Podejrzenie nerwicy lękowej i drżenie rąk

Witam podejrzewam u siebie nerwicę lękową. Trzęsą mi sie ręce podczas towarzyskich imprez np wesele w trakcie obiadu itd. Ogólnie sytuacje manualne gdy mi ktos patrzy na rece bądz jest w podliżu. Po odrobinie alkoholu problem znika. Zamierzam udac sie do psychiatry. I teraz moje pytanie czy są leki które załatwiają problem a po których można pić alkohol. Mam na myśli tutaj np. swój ślub na który nie pasuje iść "znieczulonym" alkoholem . No ale potem na weselu z kolei trzeba symbolicznie wypić

Witam,

Moja odpowiedź poprzez serwis internetowy nie może zastąpić diagnozy. Zachęcam więc do wizyty u psychologa/psychoterapeuty lub/i lekarza psychiatry i sprawdzenia co Panu dolega i jak w Pana przypadku najlepiej uporać się z objawami. Jeśli jednak chodzi o przypuszczenie co może się dziać, to być może cierpi Pan na zaburzenia lękowe - opisane objawy mogą sugerować lęk społeczny. Jeśli rzeczywiście okaże się po diagnostycznych wizytach u specjalisty, że tak jest, to zaburzenia lękowe i te zaburzenia które czasem z nimi współwystępują są wskazaniem do podjęcia psycho- i farmakoterapii.
Jeśli takie dodatkowe informacje będą dla Pana cenne, to zapraszam na moją stronę internetową. W zakładce "czytelnia" znajdzie Pan kilka słów na temat niektórych zaburzeń lękowych w tym fobii społecznej.
Zachęcam by nie zwlekał Pan z wykonaniem diagnozy i podjęciem leczenia. Współczesna psychoterapia i psychiatria są skuteczne.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dobrze, że wybiera się Pan do psychiatry, bo najlepiej jemu zadać pytanie o leki i ich wpływ na Pana problem oraz interakcję z alkoholem. Jest wiele specyfików na rynku i trudno stwierdzić, który lek wybierze dla Pana psychiatra.
Warto natomiast zastanowić się nad leczeniem przyczyny Pana nerwicy a nie tylko niwelowaniu skutków. Dlatego zachęcam również do konsultacji u psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie.