Podejrzenie nerwicy natręctw u 24-latki

Witam! mam pytanie, czy jestem chora na nerwicę natręctw? ciągłe mycie rąk, upewnianie się, ze kurki od gazu są wyłączone, czy żelazko wyłączone, kiedyś nawet chodziłam po wyznaczonych drogach, a jak coś nie pasowało, to się wracałam o dwa, czy kroki w tył, albo myśli, że mi się ciągle chce sikać, choć jak zachodzę do toalety to jednak nie, dodatkowo dochodzą myśli o śmierci, stracie bliskich, powoli sobie z tym radzę, są lepsze i gorsze dni, ale czy to jest nerwica natręctw?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu, bez bezpośredniego kontaktu. Zdecydowanie jednak wymieniła Pani wiele niepokojących zachowań, odczuć i myśli, które wskazują na zaburzenia lękowe czy nerwicowe o charakterze obsesyjno-kompulsyjnym. Polecam podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam. To są objawy nerwicy natręctw. Jednak przez internet nie da się postawić pewnej diagnozy. Proszę rozważyć skorzystanie z pomocy psychiatry i psychoterapeuty. Pozdrawiam